Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/99c2410fda44bdd0518e468ed2f34cc3.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/99c2410fda44bdd0518e468ed2f34cc3.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/99c2410fda44bdd0518e468ed2f34cc3.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Levkalí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Levkalí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \lev.ka.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dire à mots couverts, insinuer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LEVKALI

Zaeya (radical)

LEVKALI

Abduosta (prefix)

lev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levkalí

2-eaf ilkom T-

(rin)

levkalil

3-eaf ilkom T-

(in)

levkalir

1-eaf ilkom K-

(min)

levkalit

2-eaf ilkom K-

(win)

levkalic

3-eaf ilkom K-

(sin)

levkalid

4-eaf ilkom K-

(cin)

levkaliv

Tegisa trenda

levkalis

Levgasa trenda

levkalin

Tuvar- trenda

levkalimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levkaliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

levkaliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

levkaliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

levkaliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

levkaliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

levkaliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

levkaliyiv

Tegisa- trenda

levkaliyis

Levgasa trenda

levkaliyin

Tuvar- trenda

levkaliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levkalití

2-eaf ilkom T-

(rin)

levkalitil

3-eaf ilkom T-

(in)

levkalitir

1-eaf ilkom K-

(min)

levkalitit

2-eaf ilkom K-

(win)

levkalitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

levkalitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

levkalitiv

Tegisa trenda

levkalitis

Levgasa trenda

levkalitin

Tuvar- trenda

levkalitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

levjoálevkazawá

levjoálevkazawá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | lev- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code levkal_i (generated for current page)