Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/f259ede71a9859e7748ce05b202e105f.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/f259ede71a9859e7748ce05b202e105f.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/f259ede71a9859e7748ce05b202e105f.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevbelí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevbelí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.be.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : lire malgré les obstacles

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVBELI

Zaeya (radical)

KEVBELI

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevbelí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevbelil

3-eaf ilkom T-

(in)

kevbelir

1-eaf ilkom K-

(min)

kevbelit

2-eaf ilkom K-

(win)

kevbelic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevbelid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevbeliv

Tegisa trenda

kevbelis

Levgasa trenda

kevbelin

Tuvar- trenda

kevbelimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevbeliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevbeliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kevbeliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kevbeliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kevbeliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevbeliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevbeliyiv

Tegisa- trenda

kevbeliyis

Levgasa trenda

kevbeliyin

Tuvar- trenda

kevbeliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevbelití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevbelitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kevbelitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kevbelitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kevbelitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevbelitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevbelitiv

Tegisa trenda

kevbelitis

Levgasa trenda

kevbelitin

Tuvar- trenda

kevbelitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevbarakevbenplekú

kevbákevbenplekú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code kevbel_i (generated for current page)