Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/fabf21154fa27011dda0b85018acca15.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/fabf21154fa27011dda0b85018acca15.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/f/fabf21154fa27011dda0b85018acca15.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kobelí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kobelí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.be.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : lire (dans)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOBELI

Zaeya (radical)

KOBELI

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kobelí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kobelil

3-eaf ilkom T-

(in)

kobelir

1-eaf ilkom K-

(min)

kobelit

2-eaf ilkom K-

(win)

kobelic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kobelid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kobeliv

Tegisa trenda

kobelis

Levgasa trenda

kobelin

Tuvar- trenda

kobelimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kobeliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kobeliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kobeliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kobeliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kobeliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kobeliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kobeliyiv

Tegisa- trenda

kobeliyis

Levgasa trenda

kobeliyin

Tuvar- trenda

kobeliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kobelití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kobelitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kobelitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kobelitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kobelitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kobelitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kobelitiv

Tegisa trenda

kobelitis

Levgasa trenda

kobelitin

Tuvar- trenda

kobelitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kobelgákobenplekú

kobelgákobenplekú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code kobel_i (generated for current page)