Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/4d58d4ad648e087506b384fc738737cf.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/4d58d4ad648e087506b384fc738737cf.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/4/4d58d4ad648e087506b384fc738737cf.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Mobelí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Mobelí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \mo.be.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : lire sans comprendre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MOBELI

Zaeya (radical)

MOBELI

Abduosta (prefix)

mo-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mobelí

2-eaf ilkom T-

(rin)

mobelil

3-eaf ilkom T-

(in)

mobelir

1-eaf ilkom K-

(min)

mobelit

2-eaf ilkom K-

(win)

mobelic

3-eaf ilkom K-

(sin)

mobelid

4-eaf ilkom K-

(cin)

mobeliv

Tegisa trenda

mobelis

Levgasa trenda

mobelin

Tuvar- trenda

mobelimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mobeliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

mobeliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

mobeliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

mobeliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

mobeliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

mobeliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

mobeliyiv

Tegisa- trenda

mobeliyis

Levgasa trenda

mobeliyin

Tuvar- trenda

mobeliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

mobelití

2-eaf ilkom T-

(rin)

mobelitil

3-eaf ilkom T-

(in)

mobelitir

1-eaf ilkom K-

(min)

mobelitit

2-eaf ilkom K-

(win)

mobelitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

mobelitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

mobelitiv

Tegisa trenda

mobelitis

Levgasa trenda

mobelitin

Tuvar- trenda

mobelitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

moaykámobenplekú

moaykámobenplekú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | mo- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code mobel_i (generated for current page)